Anna Korzeniewska a Talent Development Foundation és a Social Impact Alliance for Central & Eastern Europe alapítója és ügyvezetője, a Forbes munkatársa. Szakértő a Google.org Impact Challenge Central & Eastern Europe pályázatban, a WINGS és a Catalyst 2030 nemzetközi szervezetek tagja. Alapképzését a City University of New York (CUNY) egyetemen, mesterképzését a Nottingham Trent Egyetemen végezte. Később a New York-i Egyetemen (NYU) az első lengyelként kapta meg a végzés utáni Forrásszerzési Szakmai Oklevelet. Üzleti pályafutásának kezdése után jelenleg több területen is dolgozik. Számára a minőség és az együttműködés jelent értéket, érdeklődik azok iránt, akiknek ambícióik vannak és nem is restek megvalósítani őket.
Anna Korzeniewska is a founder of the Talent Development Foundation and Social Impact Alliance for Central & Eastern Europe. Forbes contributor. Expert at Google.org Impact Challenge Central & Eastern Europe. Member of global networks WINGS and Catalyst 2030. Graduate of the City University of New York (BA) and Nottingham Trent University (Executive MBA). The first Pole to receive a post-graduate Professional Certificate in Fundraising at New York University (NYU). Having begun her career in business, she now works across sectors. Ms. Korzeniewska values quality and partnership. She has a keen interest in ambitious, over-average people.
“Azért döntöttem úgy, hogy tehetséges gyerekeket támogatok, mert sok lehetőségem adódott az életben. Volt szerencsém olyan embereket megismerni, akik láttak bennem potenciált, megbíztak bennem, illetve okos tanácsokkal láttak el, és időt valamint szakértelmet fordítottak a fejlődésemre. Ugyanezt akarom tenni én is másokért. 2007-ben létrehoztam a Talent Development Foundationt, aminek az a küldetése, hogy lehetőséget biztosítson fiataloknak a jobb jövőre. Az Alapítványnál az átlagosnál motiváltabb és nagyobb potenciállal bíró emberekkel dolgozhatok nagy örömömre, és a fenti elképzelések jegyében építünk partnerségeket, ami érdekessé és örömteli teszi a munkánkat. A Tehetségek Ösztöndíj Alapja révén pénzügyi támogatást nyújtunk a zene, a tudomány, és a sport terén tehetséget mutató gyerekek számára. Sajnos az ő álmaik túl gyakran hiúsulnak meg a pénz hiánya miatt. Emellett pályaválasztási tanácsadást és a Lengyel fiatalok szakmai fejlesztését is támogatjuk. Eddig több mint 12 000 gyereknek nyújtottunk támogatást. Nézzék meg a konferencia honlapján a rövid videót arról, hogy mivel foglalkozunk:”
“I decided to support talented kids because I got many chances in my life. I was lucky to meet people who saw my potential, trusted me, wisely advised, devoted their time and knowledge to my development. I want to do the same for others. In 2007, I founded the Talent Development Foundation whose mission is to give young people chances for a better future. At the Foundation, I have the pleasure of working with people with above-average motivation and potential, and building partnerships around this idea, which makes my work interesting and enjoyable. Through the Scholarship Fund for the Talented, we provide financial support to kids talented in science, music, and sports. Their dreams are too often abandoned due to lack of funds. We also support career counselling and professional development of young people in Poland. We’ve supported over 12,000 kids so far. Take a look at a short movie that describes what we do: https://youtu.be/QowTcdGYAIU.”
Muhi András Pires rendező – akivel a labdarúgó válogatottról szóló Magyar csapat – még 50 perc (2016) c. dokumentumfilmje kapcsán találkozhattak a nézők – 5 év alatt, több mint 100 forgatási napon át, közel 600 óra nyersanyagot forgatott a kulisszák mögött Áronnal és a magyar kardválogatottal.
Soha nem volt rá példa a sport- és a filmtörténetben, hogy egy olimpiai bajnokot a teljes ötkarikás cikluson át kövessen egy stáb. Mint ahogy arra sem, hogy valaki háromszoros egyéni olimpiai bajnok legyen kardvívásban. Áron ezért küzd nap mint nap, immár 5 éve, ezt az időszakot öleli fel az EGY MINDENKIÉRT.
„Amikor Andris megkeresett a dokumentumfilm ötletével, azért vágtam bele, mert izgatott, hogy a vívás, és általában az versenysport atmoszféráját közelebb hozzuk a nézők számára. Az évek során egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy különleges film születhet, lebilincselő történettel, valódi érzelmekkel, látványos akciókkal, miközben rengeteget meg lehet tudni belőle a sportágról, és persze rólam is. A filmnek „hollywoodi” dramaturgiát írt a sors, végletekig kiélezett pillanatok formálják a cselekményt – árulta el a film főszereplője, Szilágyi Áron. A forgatásokból és a szerkesztési folyamatból rengeteg tapasztalatot és motivációt merítettem. Hosszan tartott a munka, néha talán nyomasztott is, de végig megmozgatott szellemileg. Sosem az volt a célunk, hogy én, mint „hős” szimpatikusabb legyek, hanem hogy a film legyen minél izgalmasabb, sodróbb, és igazabb. Olyan filmet szerettünk volna készíteni, amely kortól, nemtől és társadalmi osztálytól függetlenül bárki számára katartikus, informatív és szórakoztató lehet, annak is, akit a vívás korábban egyáltalán nem
foglalkoztatott. Felejthetetlen kaland volt ez a projekt, szerintem nem csak nekem, hanem az egész válogatottnak. Remélem, hogy a nézők is értékelni fogják, rengeteg munka van benne.
Az Egy Mindenkiért egy kreatív dokumentumfilm, amely játékfilmes sűrűséggel meséli el egy nagyszabású karrier kulcsfontosságú periódusát, akcióközelből rajzolja meg a történelem egyik legnagyobb vívójának arcképét.
A film bemutatja az ötkarikás sikersztori mögött álló komplex személyiséget, a néző megérezheti, miért lesz valaki egy a sokmillió közül, mik azok a tényezők, amik a világ tetejére repítik.
Exkluzív élsportolói és magánéleti szituációkban találkozhatnak a nézők Áronnal.
Nyomon követjük, amint megházasodik, ahogy leadja a diplomáját két asszó között, elmélyedünk családi videó- és fotóalbumában, ahonnan valóságos kincsek kerülnek elő gyerekkoráról. Győz, veszít, szenved, majd újra és újra felülkerekedik önmagán… Láthatják a nézők, ahogy a felesége, Betti vigasztalja egy megrázó vereség után, és azt is, amikor egy hősiesen kiharcolt aranyérem után önfeledten dobálják fel a páston a csapattársak.
A filmben kulcsszerepet kap Áron pszichológusa, Faludi Viktória. Ez a sportdokumentumfilmek tekintetében egyedülálló „behind the scenes” motívum.
Megismerheti a néző a gondolkodó Áront, a maga ellentmondásaival, sportolói egójának és emberi szerénységének folyamatos ütközésével, egyszersmind végtelen szellemi nyitottságával, kérdésfeltevéseivel és ráébredéseivel. Ez az a fegyver, amivel nem csak az ellenfeleket, hanem saját magát is képes legyőzni.
Áronnal, mint sportolóval a nagyközönség általában 4 évente találkozik, amikor meg szokta nyerni az aktuális Olimpiát, méghozzá úgy, mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne. Épp ezért, amíg nem ismertem Áront, elsősorban az érdekelt, milyen ez a görög héroszokat megidéző karakter a nehéz pillanataiban. 22 versenyre kísértük el a kard válogatottat 5 év alatt, melynek során bőven volt részünk sikerekben és kudarcokban is. – tette hozzá a film rendező-operatőre, Muhi András Pires. Az Egy Mindenkiért legalább annyira szól egy élsportoló léleknemesítő gyötrelmeiről, mint a sikerről és a csillogásról. Nem akartam szobrot emelni Áronnak. Olyannak szerettem volna mutatni, amilyen a valóságban – a sportolói, az értelmiségi, a lovagi, és a hétköznapi lét határmezsgyéjén mozgó figurának, aki minden tálentumát egyetlen projektre összpontosítja, saját magára. Ez a legjobb, amit a hazájáért és önmaga boldogságáért tehet, hiába sokszor talán szenved is az állandó megfelelési kényszertől. A forgatások során nagyon megkedveltem Áront. A filmben számtalan jelét adja annak, mennyire őszinte, manírmentes ember, akinek a közérzetét, az önképét tragikusan meghatározza, hogy milyen eredményt ér el, kinek ítél az utolsó tusnál a zsűrielnök. Igazi példaképnek tartom, szeretném ha az ő nyomdokain egyszer a fiaim is megpróbálkoznának a vívással, és remélem, hogy a film hatására sok más szülő is így fogja gondolni. Úgy szerettük volna elmesélni Áron történetét a nézők generációinak, hogy fizikai élményt jelentsen, hogy zsigerekig hatóan átéljék: Olimpiát nyerni az egyik legnehezebb dolog ezen a bolygón, de érdemes küzdeni érte.
Az Egy Mindenkiért legfőbb küldetése: olyan helyzetekben, olyan perspektívából megmutatni Áront, ahogy még sohasem láthatták a nézők. A budapesti VB fokozhatatlan izgalmait követően, a koronavírus-járvánnyal megterhelve érkezünk meg az Olimpiához – itt ér véget a film, amelynek valódi fináléja, hogy a premier után pár nappal Áron pástra lép, és remélhetőleg győzelmet arat Tokióban egyéniben és csapatban is.
Az Egy Mindenkiért az ELF Pictures és a Bulb Cinema koprodukciójában készült 2016-2021 között, a Magyar Nemzeti Filmintézet, a Future-FM, a Generali támogatásával, a StrongAA Management-el és a Romis Mozival együttműködésben.